Drogie Dzieci! Drodzy Rodzice!

Moi mili witam Was! Na zabawę nadszedł czas.

 

ĆWICZYMY…

  • „Najpierw skłon” – zabawa ruchowa do piosenki

https://www.youtube.com/watch?v=FZ3pj_ZkldQ

– Zachęcam do wesołej zabawy. Aktywnie zacznijmy dzień.

Cele: rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej; rozwijanie szybkiej reakcji ruchowej na sygnały słowne; rozwijanie poczucia rytmu; wytworzenie radosnego nastroju i dobrego samopoczucia; wykorzystanie technologii multimedialnej.

SEGREGUJEMY…

  • „Wielkie zbiory” – czyli matematyka na wesoło.

– Przygotuj kilka przedmiotów tego samego rodzaju, na przykład skarpetki, piłeczki lub kulki zmiętego papieru, oraz pojemnik. Rozłóż przedmioty w różnych miejscach pokoju, a na środku podłogi postaw pojemnik. Poproś dziecko, aby na hasło „start!” zebrało po kolei wszystkie rozłożone przedmioty do pojemnika. W jednej chwili dziecko może mieć w rękach tylko jeden przedmiot – po kolejny może wrócić dopiero wtedy, gdy poprzedni wrzuci do pojemnika. Zróbcie zawody, kto szybciej zbierze przedmioty.

W drugim wariancie zabawy możesz rozłożyć  w pokoju dwa rodzaje przedmiotów i dwa pojemniki – dziecko musi wrzucać po kolei przedmioty  do właściwego pojemnika.

Cele: rozwijanie motoryki – zwinności i szybkości; rozwijanie koordynacji ruchowej; rozwijanie umiejętności klasyfikowania wg podanej cechy np. ze względu na rodzaj.

KONSTRUUJEMY…

  • „Zielona  żabka” – zabawa plastyczno – konstrukcyjna

– Przygotuj kubeczek po jogurcie, sznurek o długości ok. 30 cm, plastelinę i nożyczki, ewentualnie farby i pędzel lub papier kolorowy i klej. W dnie kubeczka zrób niewielki otwór. Na końcu sznurka zawiąż supełek i przewlecz sznurek od dołu przez otwór w kubku (supełek powinien być przy spodzie). Poproś dziecko, aby ulepiło z plasteliny muchę (może być kulka) i umocujcie ją na drugim końcu sznurka. Zachęć dziecko do ozdobienia kubeczka tak, żeby przypominał żabę – pomalowania na zielono, doklejenia oczu i łap. Gdy zabawka jest gotowa, zachęć dziecko do takiego manewrowania kubkiem, aby mucha z plasteliny wpadła do środka. Możecie zorganizować zawody – wygrywa ten, kto pierwszy nakarmi żabę.

Cele: rozwija kreatywności; wzbogacanie doświadczeń plastyczno – konstrukcyjnych; rozwija motoryki i koordynację wzrokowo-ruchowej; zwrócenie uwagi na bezpieczne korzystanie z nożyczek; wdrażanie do porządkowania miejsca zabawy.

WYTĘŻAMY WZROK…    

  • „Znajdź różnicę” – praca z obrazkiem.

– Wyszukaj różnice na obrazkach

Cele: wyszukiwanie elementów różniących z pozoru identyczne obrazki; rozwijanie spostrzegawczości wzrokowej i koncentracji uwagi.

ZNAJDŹ 8 ELEMENTÓW RÓŻNIĄCYCH OBRAZKI

ZNAJDŹ 10 ELEMENTÓW RÓŻNIĄCYCH OBRAZKI

Z PIOSENKĄ SPĘDZAMY CZAS…

  • „Żabie kroki” – piosenka.

– Zapraszam do śpiewania i aktywności ruchowej przy piosence.

Cele: zapoznanie ze słowami i melodią; odtwarzanie treści piosenki ruchem; zaspakajanie naturalnej potrzeby ruchu; wytworzenie radosnego nastroju; wykorzystanie technologii komputerowej.

WESOŁEJ ZABAWY!

Edyta Turowska