Drogie Dzieci! Drodzy Rodzice!

Święta, święta się zbliżają pisankami nas witają. Będzie smacznie, kolorowo. Będzie pisankowo!

ĆWICZYMY…

  • „Koła” – zabawa słowno – ruchowa do wierszyka.

„Koło małe, koło duże, (rysujemy przed sobą palcem dwa koła: jedno małe a drugie duże, na wyciągniecie ręki)

koło w dole, koło w górze, (rysujemy palcem jedno koło na dywanie, drugie wysoko nad głową)

koło z lewej, koło z prawej, (rysujemy palcem w powietrzu koło po lewej stronie i po prawej, mniej więcej na wysokości ramion)

koła kręcę w tej zabawie. (rysujemy kola przed sobą obiema rękami jednocześnie)

– Usiądźcie na dywanie obok siebie w siadzie skrzyżnym. Zanim zaczniecie zabawę powtórzcie pojęcia (w celu utrwalenia ) dotyczące strony lewej i prawej oraz określania kierunku w przestrzeni – przed sobą, nad głową, itd. Dla ułatwienia proponuję założyć gumkę na prawą rękę lub zawiązać wstążeczkę.

Cele: rozwijanie koordynacji wzrokowo – słuchowo – ruchowej; usprawnianie motoryki; utrwalanie orientacji w schemacie ciała; prawidłowe posługiwanie się i utrwalanie pojęć dotyczących stronności i kierunków w przestrzeni

ŚPIEWAMY…

  • „Kłótnia w koszyku” – piosenka: omówienie treści utworu.

– Zachęćcie dziecko do swobodnych wypowiedzi i prowadzenia rozmowy z użyciem poprawnych gramatycznie zdań, odnoszących się do treści występujących w piosence. Możecie ułożyć własną choreografię do piosenki.

Cele: poznawanie tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi; zapoznanie ze słowami i melodią; kształtowanie wyobraźni ruchowej; nabywanie umiejętności formułowania wypowiedzi; wykorzystanie nowoczesnej technologii.

https://www.youtube.com/watch?v=TQtfzbZL_vw

WYDZIERAMY, NAKLEJAMY…                            

  • „Kolorowe pisanki” – wydzieranka: zapełnianie konturu w kształcie jajka małymi kawałkami wydartego kolorowego papieru.

Cele: doskonalenie sprawności palców poprzez wydzieranie małych elementów; wykonanie prac plastycznych tematycznie związanych z tradycjami świątecznymi; rozwijanie inwencji twórczej i samodzielności; wdrażanie do porządkowania miejsca zabawy.

POMOCE: kolorowe karki papieru, klej, szablon w kształcie jajka.

KOLOROWEJ ZABAWY

Edyta Turowska