Dzień dobry, witam serdecznie Dzieci i Rodziców!

Mam nadzieję że jesteście gotowi do zabawy, zaczynamy. „Przeprawa przez rzekę” – zabawa z elementem równowagi. Przy użyciu niebieskiej wstążki wyznaczamy brzeg rzeki oraz most za pomocą różowej wstążki. Dziecko kolejno przechodzi po moście linowym, stawiając stopę za stopą. Kto wpadnie do rzeki, wraca na koniec kolejki.

Ziemia to wspaniała planeta, pełna zieleni, pięknych roślin i zwierząt. Mamy wiele szczęścia zamieszkując tę wspaniałą „zieloną wyspę”, dlatego dziś zapoznamy się z piosenką o ziemi. „Ziemia to wyspa zielona” – link do piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=-ZQTnkXpcCA

1.Nie warto mieszkać na Marsie, 
nie warto mieszkać na Venus. 
Na Ziemi jest życie ciekawsze, 
powtarzam to każdemu . 
Ref.
Bo Ziemia to wyspa , to wyspa zielona, 
wśród innych dalekich planet. 
To dom dla ludzi, dla ludzi i zwierząt, 
więc musi być bardzo zadbany. 

2. Chcę poznać życie delfinów 
i wiedzieć co piszczy w trawie.
Zachwycać się lotem motyla 
i z kotem móc się bawić. 
Ref.
Bo Ziemia to wyspa , to wyspa zielona, 
wśród innych dalekich planet. 
To dom dla ludzi, dla ludzi i zwierząt, 
więc musi być bardzo zadbany. 

3. Posadźmy kwiatów tysiące. 
Posadźmy krzewy i drzewa, 
niech z nieba uśmiecha się słońce, 
pozwólmy ptakom śpiewać. 
Ref.
Bo Ziemia to wyspa , to wyspa zielona, 
wśród innych dalekich planet. 
To dom dla ludzi, dla ludzi i zwierząt, 
więc musi być bardzo zadbany.

Pytania do piosenki:
-Jakie nazwy planet zapamiętaliście? – na której warto zamieszkać?
-Jaką planetą jest Ziemia? Dlaczego należy o nią dbać.
-Kto mieszka na niej oprócz ludzi?
– Planeta Ziemia czyj to jest dom?
– Co możemy sadzić na Ziemi? Czy na innych planetach też możemy coś zasadzić?
– Co chcemy poznać i czym chcemy się zachwycać na Ziemi?

Planeta Ziemia jest częścią układu słonecznego. Układ słoneczny to planety i księżyce wokół Słońca. Planety w tym układzie mają różną wielkość i znajdują się bliżej lub dalej od Słońca. Ziemia jest trzecią planetą w tym układzie. Oprócz ziemi w układzie słonecznym znajdują się też inne planety. Jak myślicie czy na innych planetach mogą mieszkać ludzie? Więcej o planetach i układzie słonecznym dowiecie się z filmu edukacyjnego: link https://www.youtube.com/watch?v=7RiOkT1ggVI

Obejrzyj obrazek. Powiedz, co jest: na, pod, nad, między, po lewej stronie, po prawej stronie, który z kolei jest…, na której półce znajduje się…,np. Na której półce znajduje się żółty miś? Jakie zabawki znajdują się razem z żółtym misiem na tej samej półce, ile ich jest? Który miś jest największy a który najmniejszy? Wskaż misie od największego do najmniejszego i od najmniejszego do największego. Co znajduje się pod misiem? Co znajduje się po lewej stronie misia, a co po prawej stronie? Zabawę kontynuujemy z obrazkami znajdującymi się na danej półce.

Przyjrzyj się ilustracjom , co znajduje się w lewym górnym rogu a co w prawym dolnym rogu? Co znajduje się w lewym dolnym rogu i w prawym górnym rogu? W którym rzędzie znajduje się żabka? Co jest obok żabki? Co jest nad żabką? Gdzie jest rybka? Co znajduje się z lewej strony rybki? Co jest nad rybką? Co jest pod rybką. Zabawę kontynuujemy z każdą ilustracją.

Miłego dnia, pozdrawiam pani Gosia.