Drogie Dzieci! Drodzy Rodzice! Witam Was serdecznie w środę i zapraszam na wspólną zabawę.

  1. ,,Zygzak”- zabawa ruchowa przy piosence

 Na początek zabawa ruchowa przy piosence, a dokładniej mówiąc czas na taniec Zygzak. Ciekawa jestem czy Wy też tak potraficie?

A oto link do naszej zabawy: https://www.youtube.com/watch?v=xm93WFJ7bNs

2. ,,Kapelusz gospodarza” – zabawa artykulacyjna.

Do tej zabawy zaproście rodziców oraz rodzeństwo. Poszukajcie w domu jakiegoś kapelusza. Możecie również użyć czapki lub innego nakrycia głowy. Usiądźcie na przeciwko siebie i przekazujcie sobie kapelusz z rąk do rąk recytując rymowankę.

„Kapelusz gospodarza mam i zaraza ci go dam.

zgadujcie, chłopcy, zgadujcie dziewczyny,

jakie to zwierzę – wnet je usłyszymy!”

Osoba, która otrzyma kapelusz na ostatnie słowo, zakłada go i wydaje dźwięki typowe dla wybranego zwierzęcia gospodarskiego. Pozostałe osoby zgadują, co to za zwierzę, a gdy im się uda, zabawa zaczyna się od nowa. Możecie, oprócz dźwięków naśladować też sposób poruszania się zwierząt.

3. ,,Powiedz, gdzie jest….?- zabawa, której celem jest wspomaganie orientacji kierunkowej względem innych przedmiotów .

Dorosły rozmawia z dzieckiem na temat ilustracji określając, gdzie znajdują się poszczególne elementy względem innych (np. Dom znajduje się na środku obrazka. Nad domem świeci słońce. Część słońca jest za chmurą. Chmura zasłania słońce. Po prawej stronie domu rośnie drzewo. Pod drzewem po jego lewej stronie leży jabłko. Jabłko leży po prawej stronie domu, między domem a drzewem. Z lewej strony domu rośnie kwiatek. Na kwiatku siedzi motyl. Następnie dorosły zadaje dziecku pytania dotyczące położenia poszczególnych elementów w przestrzeni (np. Gdzie jest motyl? Gdzie rośnie drzewo? itd.) 

Zadanie dla chętnych dzieci:

Kolejnym krokiem jest pomalowanie przez dziecko poszczególnych elementów obrazka (oczywiście obrazek należy powiększyć), wycięcie ich po liniach i ułożenie na kartce zgodnie z poleceniem dorosłego. Przyklejając każdy element dziecko powinno jeszcze raz stosować określenia położenia przedmiotów (np. ptak leci nad drzewem). 

Dziękuję za miły czas,

jutro znów spotkamy się, aby wspólnie bawić się. Pani Kasia