Dzień dobry 🙂

1. Ruch przy muzyce

Poranek najlepiej rozpocząć od zabawy przy muzyce. Kto pamięta, w jaki sposób ćwiczyliśmy przy tej piosence? 😉 Zaproście rodziców i rodzeństwo. Zademonstrujcie poranną rozgrzewkę 🙂 Dobrej zabawy!

https://www.youtube.com/watch?v=HnUlIwT0lI8

2. Co zniknęło?

Zaproście rodzica lub rodzeństwo do zabawy. Przyjrzyjcie się wybranemu miejscu w domu, np. przedmiotom ustawionym na półce, i zapamiętajcie je. Zadaniem rodzica/rodzeństwa jest zmiana ułożenia elementów, dodanie lub schowanie wybranego przedmiotu. Odgadnijcie, co się zmieniło? Możecie zamienić się teraz rolami 🙂

3. Gdzie jest więcej?

Pomoce: kilka naczyń lub pojemników na wodę o różnych kształtach, rozmiarach.

Do jednego z nich wlejcie wodę i zaznaczcie jej poziom flamastrem. Przelewajcie  wodę do różnych naczyń i obserwujcie, jak wysoko sięga.

Gdzie jest więcej wody? W którym naczyniu?

Przelejcie wodę z powrotem do pierwszego naczynia i sprawdźcie, czy ilość wody się zmieniła.

Niezależnie od tego, jaki kształt ma pojemnik i jak wysoko sięga w nim woda, jeśli się jej nie doleje lub nie wyleje, wody jest cały czas tyle samo.

4. Wiejska zagroda

Zachęcam Was do wykonania przestrzennej makiety przedstawiającej wiejskie podwórko. Do tego zadania możecie wykorzystać różne materiały, które posiadacie w domu np.: pudełeczka, farby, mazaki, rolki po papierze toaletowym/ręczniku, kolorowy papier lub gazety, itp. Jeżeli macie trudność ze zgromadzeniem tych materiałów możecie taką zagrodę zbudować po prostu z klocków.

Oto przykładowe makiety wykonane przez dzieci z innych przedszkoli:

Życzę udanej zabawy i wielu ciekawych pomysłów.

5. Karta pracy (dla chętnych i zainteresowanych dzieci)

Zachęcam Was do wykonania tej karty pracy:

Działania te można również przepisać np. do zeszytu lub na kartkę.

Pozdrawiam

Monika Pastuszak