Dzień dobry, witam Wszystkich w słoneczne popołudnie !

Powitajmy się zabawą dźwiękonaśladowczą – „Na podwórku”. Rodzic kolejno wywołuje ptaki: Dzień dobry: kurki, gąski, kaczki, indyki, a dziecko naśladuje ich głosy: ko, ko, ko, gę, gę, gę, kwa, kwa, kwa, gul, gul, gul. Rodzic na zakończenie mówi: Witam wszystkie ptaki z wiejskiego podwórka, a dziecko/dzieci naśladują głos wybranego ptaka.

„Muzykalne zwierzęta”– śpiewanie odgłosów zwierząt wiejskich na melodię Panie Janie. Link do melodii https://www.youtube.com/watch?v=8UHBl1zGh_4. Do zabawy potrzebować będziemy pacynki paluszkowe które zaproponowała pani Basia. Rodzic wybiera zwierzątko, natomiast dziecko zakłada pacynkę zwierzątka wiejskiego na rączkę i śpiewa zwierzęcym głosem:
krowa-mu,mu,mu
indyk- gul,gul,gul
kaczka- kwa,kwa,kwa
pies- hau,hau,hau
świnka- chrum,chrum,chrum
owca –be,be,be
kura-ko,ko,ko
koza- me,me,me
kot- miau, miau,miau
kurczątko –pi,pi,pi

Sześciolatku przeczytaj:

Na wsi jest wesoło. Kogut stoi na płocie woła: kukuryku! Kury na to: ko,ko,ko, a owca – bee,bee,bee. Indyk, ptak z koralami, stawia dumnie kroki i obserwuje kota. Kot leży na ławce, z daleka od psa. Inne ptaki, jeden za drugim, obrały kierunek – staw. Na pastwisku obok domu leży krowa, a jej młode bryka obok. Na stodole bocian ma swoje gniazdo.

Na zakończenie chcę Wam zaproponować piosenkę o lisku który skrada się do kurnika. Zapoznajcie się z piosenką a następnie spróbujcie zagrać role liska. Link https://www.youtube.com/watch?v=ct_4if6byN4

Miłego dnia, pni Gosia