Dzień dobry!

Witam serdecznie Dzieci i Rodziców.

Moje propozycje zabaw na dzisiejszy dzień:

  1. „Żabka”- puzzle; doskonalenie koordynacji wzrokowo – ruchowej; ćwiczenie koncentracji uwagi; wspieranie poczucia własnej wartości dziecka.

Kochani zadanie polega na pocięciu nożyczkami obrazka przedstawiającego żabkę na części  i złożenie obrazka ponownie w całość.

  • 2. „Gdzie ukryła się żabka?”- zabawa matematyczna; kształtowanie umiejętności rozróżniania kierunków (prawa, lewa) oraz posługiwania się liczebnikami w aspekcie porządkowym.

Potrzebujemy 10 „kamieni” (wyciętych  papieru), sylweta żabki.

Rodzic układa w jednym rzędzie 10 sylwet kamieni. Dzieci odwracają się w drugą stronę. W tym czasie Rodzic chowa pod dowolnym kamieniem, np. piątym sylwetę żabki. Prosi dzieci o odwrócenie się z powrotem. Informuje, że żabka ukryła się np. pod piątym kamieniem z lewej strony. Zadaniem dziecka jest  wskazanie właściwego kamienia.

3.”Skąd się biorą żabki?” – oglądanie filmu edukacyjnego; gromadzenie informacji na temat żab; rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych.

Zapraszam Was do obejrzenia filmu. Następnie opowiedzcie rodzicom o czym był film, starajcie się przekazać jak najwięcej informacji.

link:

https://www.youtube.com/watch?v=gfKhRnQu-PU

4.”Żabki z rolki„ – wykonywanie zabawki zręcznościowej; usprawnianie manualne rąk; ćwiczenie zręczności i refleksu.

Dzisiaj proponuję Wam wykonanie samodzielnie własnej zabawki!

Udanej zabawy! 🙂

Z pozdrowieniami pani Jola