Dzień dobry!

Serdecznie bardzo witam

Dzieci i Rodziców.

Dzisiaj proponuję Wam:

Bawcie się dobrze z mamą, tatą i rodzeństwem:-)

  1. „Klaśnij, tupnij, podskocz……” – zabawa rytmiczna: wymyślanie ruchowych sekwencji rytmicznych i ich kontynuowanie; kształtowanie koordynacji słuchowo – wzrokowo – ruchowej; tworzenie radosnej atmosfery.

Kochani wymyślamy trzy (cztery :-)) elementy ruchu np. „Klaśnij, tupnij, podskocz” i bawimy się wykonujemy te ćwiczenia zachowując odpowiednią kolejność.

2. „Kwadrat, trójkąt…”-  rozwiązywanie zagadek słownych; manipulowanie materiałem giętkim; rozwijanie logicznego myślenia, utrwalenie nazwy i wyglądu figur geometrycznych płaskich, usprawnianie manualne dłoni.

My wszystkiego mamy trzy. Ach, jak wesoło mieć, trzy boki i trzy kąty. Trzy wierzchołki także mamy i pracując na trzy fronty, każdej pracy rade damy (trójkąt);

Dwa długie boki, dwa krótkie boki i cztery kąty proste. Co za figura geometryczna nosi się tak wyniośle (prostokąt);;  

Nie jestem pewien czy zgadniecie – jak się nazywa figura w której rogów i kątów nie znajdziecie? (koło);

Zagadka zaczyna się stąd! Jest w nim prosty każdy kąt. No i zawsze mój kolego, równe boki w nim, dlatego już od bardzo wielu lat, mówią o nim, że to… (kwadrat)

Zadanie polega na rozwiązaniu zagadek wskazaniu właściwej figury a następnie ułożeniu np. z dwóch sznurówek (w parze z mamą, tatą lub rodzeństwem starszym 😉 jednej wspólnej figury.

  • 4.„Gdzie podział się skorupka?” – obserwacja; snucie przypuszczeń; zaspokojenie ciekawości poznawczej dzieci.

Dzieciaki wracamy do naszego jajka! Wyjmijcie je delikatnie ze szklanki. Umyjcie pod wodą. Powiedzcie co widzicie i czujecie? Czy w Waszym jajku tak jak w moim widać ….(żółtko  i jest gumowe jak piłeczka!). Jak myślicie co się mogło stać?

Wniosek: Skopupka jajka zbudowana jest z wapnia. Kiedy jajko włożymy do octu, kwas octowy rozpuszcza skorupkę, a jajko staje się gumowe.J

  • „Kurczątko” – zabawa plastyczna; kształtowanie umiejętności wycinania po liniach prostych i zaokrąglonych; dbanie o estetykę pracy.

Wycinamy i naklejamy wycięte elementy w odpowiednim miejsc, pamiętamy o ostrożnym posługiwaniu się nożyczkami.

Z pozdrowieniami pani Jola