Miło nam Państwa poinformować, iż nasze przedszkole zostało zakwalifikowane do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025Priorytet 3.

Złożony przez naszą placówkę wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Przedszkole otrzymało wsparcie finansowe z dotacji celowej budżetu państwa w kwocie 3 000 zł. na wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci.

Otrzymane środki finansowe zostaną przeznaczone na:

  1. Zakup książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3-6 lat, w tym zakup książek opublikowanych drukiem lub na innym nośniku ( w tym książek obrazkowych, mówionych i elektronicznych), które są dostępne na rynku księgarskim.
  2. Realizację działań promujących czytelnictwo:-Zakup książek będących nagrodami książkowymi dla dzieci biorących udział w działaniach promujących czytelnictwo.-Organizację spotkań autorskich, wystaw, konkursów.

„W bibliotece” – zajęcia edukacyjne z pracownikami Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej
im. KEN w Lublinie.

Dnia 8 grudnia 2022 roku ponownie gościliśmy w naszym przedszkolu pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie.

Pan Patryk oraz pani Agnieszka poprowadzili zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków na temat pracy bibliotekarza oraz funkcjonowania biblioteki jako miejsca użyteczności publicznej.

Zachęcamy do systematycznego odwiedzania biblioteki oraz udziału w projekcie „Mała książka, Wielki Człowiek”

Spotkanie czytelnicze z panią Agatą
– mamą Weroniki

Dnia 14.11.2022r. naszym gościem była pani Agata – mama Weroniki.

Podczas spotkania pani Agata przeczytała dzieciom legendę o warszawskiej syrence, a także opowiedziała o wykonywanym przez siebie zawodzie, wyjaśniając na czym polega praca w Towarzystwie Ubezpieczeniowym.

Ponadto pani Agata przeczytała dzieciom wiele ciekawostek na temat różnych zawodów, zarówno tych bliskich dzieciom, jak również tych mniej znanych, co było niezwykle interesujące dla dzieci.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki zaśpiewały piosenkę pt.: „Co to jest niepodległość?” dziękując za ciekawe spotkanie. 

„Poznajemy ptaki” – zajęcia edukacyjne z pracownikiem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN
w Lublinie

28 października przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych
z zakresu edukacji przyrodniczej prowadzonych przez pana Patryka – pracownika Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie. Podczas zajęć dzieci poznały różne gatunki ptaków, dowiedziały się, które ptaki zimują w Polsce, a które opuszczają nasz kraj na czas zimy, a także jak w prawidłowy sposób dokarmiać ptaki. Podsumowaniem zajęć był krótki quiz utrwalający zdobytą wiedzę.

Spotkanie czytelnicze z pracownikami
Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej
im. Komisji Edukacji Narodowej.

Dnia 10.11.2022r. dzieci z grupy I i IV wzięły udział w spotkaniu czytelniczym poprowadzonym przez panią Edytą i panią Luizą – pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN
w Lublinie.

Celem spotkania było: przybliżenie dzieciom twórczości Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, kształtowanie umiejętności słuchania wierszy ze zrozumieniem, a także rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

Panie z biblioteki w piękny sposób przybliżyły dzieciom takie utwory
J. Tuwima jak: „Lokomotywa”, ,,Ptasie radio” a także utwory
J. Brzechwy: „Stryjek”, „Psie smutki”, „Androny”.

Wiersze sławnych polskich poetów, zabawnie skonstruowane
i z morałem w finale, wprowadziły wszystkie dzieci w rozbawienie 
i dobry nastrój.

Spotkanie czytelnicze z panią Jadwigą Mach – Przewodniczącą Komisji Oświaty i Wychowania
Rady Miasta Lublin

Dnia 4.11.2022r. odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze zorganizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Naszym gościem była pani Jadwiga Mach – Przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Lublin.

Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję poznać przygody jednego z najbardziej znanych misiów – Misia Uszatka. Dzieci z zaciekawieniem słuchały czytanych opowiadań.

W ramach podziękowania przedszkolaki zaprezentowały wiersz pt.: „Moje miasto” oraz zaśpiewały piosenkę „Jestem Polakiem”. Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy za niezwykle miłe spotkanie.

Spotkanie czytelnicze z panią Edytą – mamą Ignasia

Dnia 25.10.2022r. gościliśmy w naszym przedszkolu panię Edytę – mamę Ignasia.

Podczas spotkania czytelniczego  pani Edytka  przeczytała dzieciom jedną z bajek  o bohaterskich pieskach z „Psiego patrolu”, która jest tak uwielbiana przez naszych milusińskich.

 Ponadto mama Ignasia przeczytała dzieciom opowiadania z serii  „Kacper – Pudełko z zabawkami”, „Kacper – Wspaniały rok” , których autorem jest Mike Inkpen.

 Kacper to sympatyczny piesek, a krótkie historyjki o nim to przyjemne i pouczające opowiadania.

Dziękujemy za miłe i niezwykle ciekawe oraz wartościowe spotkanie.

Z niecierpliwością czekamy, aby poznać dalsze losy Kacpra.

Spotkanie czytelnicze zostało zorganizowane dla dzieci z grupy I i IV

„Spotkanie z książką” – wizyta rodzica.

Dnia 25 października 2022 roku w grupie V odbyło się spotkanie czytelnicze. Pani Aleksandra przeczytała przedszkolakom ulubione opowiadania swojej córki Igi .

Spotkanie czytelnicze z panią Ewą Dumkiewicz – Sprawka – dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania oraz panem Zbigniewem Targoński
– Radnym Rady Miasta Lublin

Dnia 11.10.2022r. w grupie IV odbyło się spotkanie czytelnicze zorganizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. Naszymi gośćmi byli: pani Ewa Dumkiewicz – Sprawka – dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania oraz pan Zbigniew Targoński – Radny Rady Miasta Lublin. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały czytanych przez naszych gości fragmentów książki pt.: „Niespodziewani goście – pokochaj mnie” autorstwa Anny Śliwińskiej. W ramach podziękowania przedszkolaki zaprezentowały piosenkę pt.: „Tańcowała jesień”, wręczyły gościom własnoręcznie wykonane obrazki przedstawiające jesienne bukiety oraz podarowały kwiaty. Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy za niezwykle ciekawe oraz miłe spotkanie.

Spotkanie czytelnicze z panią Moniką
– mamą Błażeja

Dnia 4.10.2022 roku w grupie III odbyło się spotkanie czytelnicze. Gościliśmy mamę naszego kolegi, panią Monikę. Mama Błażeja specjalnie dla nas przyniosła i przeczytała nam fragmenty książki aut. Anieli Szkolik- Cholewińskiej pt. „Misia i jej mali pacjenci. Tajemnice lasu”. Dziękujemy za spędzony z nami czas i wielkie zaangażowanie!:)

Spotkanie czytelnicze z panem Krzysztofem
– tatą Karolinki

Dnia 16.09.2022r. gościliśmy w naszym przedszkolu
pana Krzysztofa – tatę Karolinki.

Podczas spotkania pan Krzysztof opowiedział dzieciom o swojej pracy na uniwersytecie, a także przeczytał dzieciom fragment niezwykle ciekawej książki pt.: „Jesteś ważny Pinku”

Znacie Pinka? Nie? To koniecznie musicie go poznać. My dzięki panu Krzysztofowi mieliśmy okazję go dzisiaj poznać.

Dzięki Pinkowi wiemy już co to znaczy być „unikalnym” oraz, że każdy z nas jest ważny. Wiemy także, że każdy z nas ma mocne i trochę słabsze strony… ale przecież nie każdy musi być najlepszy we wszystkim 🙂

Dziękujemy za miłe i niezwykle ciekawe oraz wartościowe spotkanie.

Z niecierpliwością czekamy, aby poznać dalsze losy Pinka.

Spotkanie czytelnicze z pracownikami Pedagogicznej Wojewódzkiej Biblioteki im. Komisji Edukacji Narodowej.

Dnia 8.06.2022r. na terenie przedszkola odbyło się spotkanie czytelnicze z pracownikami Pedagogicznej Wojewódzkiej Biblioteki im. Komisji Edukacji Narodowej. Podczas spotkania dzieci miały możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej pt. „Bezpieczne wakacje”. Celem spotkania było utrwalenie zasad bezpiecznego letniego wypoczynku; wzbogacanie słownictwa dziecka o nowe terminy, zachęcanie do dłuższych wypowiedzi; utrwalenie postaw związanych z bezpieczeństwem podczas kąpieli w wodzie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Ponadto dzieci wysłuchały fragmentu książki „Wakacje Mikołajka” autorstwa Jean-Jacques , Gościnny Rene.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książki.

Dziękujemy 🙂