Niedziela Palmowa. Hosanna!

Dzień dobry!! Święta Wielkanocne są już tuż-tuż. Wiesz już, że obok malowania pisanek, śmigusa-dyngusa, zajączka i kurczaczków bardzo ważny jest dla nas krzyż, na którym Pan Jezus niósł nasze złe uczynki.

Dzisiaj wsiądziemy w wehikuł czasu i cofniemy się… o tydzień wcześniej od drogi krzyżowej. Wówczas Pan Jezus przyjechał do miasta zwanego Jerozolima, żeby obchodzić święta. Gdy ludzie Go zobaczyli, przypomnieli sobie o cudach, które uczynił i chcieli ogłosić Go królem. Wołali: „Hosanna! Hosanna na wysokości!” i kładli przed nim kolorowe płaszcze oraz zielone liście palmy. Niestety, wiemy, że ci sami ludzie tydzień później będą chcieli, żeby Jezus poszedł drogą krzyżową.

Słowa, które wykrzykiwali wtedy ludzie, my dzisiaj śpiewamy w każdą niedzielę na Mszy świętej. Nie pamiętasz? Nie szkodzi – posłuchaj TUTAJ.

Oczywiście mam dla Ciebie również zadanie. Znajdziesz tu kilka obrazków. Poproś o pomoc kogoś dorosłego – wydrukuj je, wytnij i naklej na kartkę tak, aby przedstawiały historię przyjazdu Pana Jezusa do miasta.

Na pamiątkę tych wydarzeń ludzie nadal przynoszą do kościoła palmy. Kiedy?… O tym opowiem Ci następnym razem. Do miłego zobaczenia 🙂

pani Magda od religii