Czwartek 21.05.2020 r.
Drogie Dzieci! Drodzy Rodzice!
Moi mili, dziś aktywnie czas spędzamy i wesoło się ruszamy. A następnie kucharzymy zdrowe dania przyrządzimy!

GIMNASTYKUJEMY SIĘ…
- „Taniec dla dzieci – „Gumi Miś” – ćwiczenia gimnastyczne z elementami metody naśladowczej.
https://www.youtube.com/watch?v=oGJg1RSOof4
– Aktywnie spędźmy czas! Zachęcam całą rodzinę do udziału w gimnastyce z Gumi Misiem.
Cele: rozwijanie sprawności i koordynacji ruchowej; rozwijanie pamięci ruchowej i aktywności ruchowej; rozwijanie reakcji ruchowej na sygnały słowne; wykorzystanie technologii multimedialnej.

ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY…
- „Smaczne potwory” – zabawa tematyczna wg instrukcji obrazkowej.
– Przygotuj dowolne owoce i warzywa (gotowe do spożycia). Poproś, aby dziecko podało ich nazwy, przeliczyło je, powiedziało, których owoców i warzyw jest więcej, a których mniej. Zachęć dziecko do obierania, krojenia (za pomocą bezpiecznego noża) i układania z cząstek warzyw i owoców smacznych potworów. Wspólnie wymyślcie historię o każdym potworze, a na koniec zabawy zachęć dziecko do jego zjedzenia. Możecie się pobawić w rozpoznawanie warzyw, z których składa się smaczny potwór na podstawie węchu i smaku.
Cele: rozwijanie koordynacji ruchowej dłoni i palców; rozwijanie wyobraźni; zwrócenie uwagi na przestrzeganie zasad higieny i bezpiecznego korzystania z plastikowego nożyka; kształtowanie nawyków prozdrowotnych.
Healthy eating. Funny face made of vegetables and fruits Healthy eating. Funny face made of vegetables and fruits
ROZWIJAMY WYOBRAŹNIĘ TWÓRCZĄ…
- „Czarodziejskie wzory” – malowanie nitką wg instrukcji filmowej.
– Przygotuj stare czasopismo, kartki, farby plakatowe, miseczkę i sznurek długości około 20-30 cm. Złóż kartkę na pół. Poproś dziecko, aby cały sznurek zamoczyło w farbie (w miseczce), a następnie ułożyło na połowie kartki – jeden koniec sznurka musi wystawać poza kartkę, reszta sznurka może być ułożona dowolnie – im więcej zawijasów, tym lepiej. Sznurek przykryj drugą połową kartki i całość włóż między strony czasopisma. Poproś dziecko, aby pociągnęło za koniec sznurka i wyciągnęło go z kartki. Odszukajcie kartkę i zobaczcie, jaki wzór powstał. Możecie w ten sposób przygotować całą stronę kolorowych sznurkowych wzorów. A po wyschnięciu farby dorysować kredkami lub flamastrami wg własnej inwencji elementy, tak aby powstał obrazek.
Cele: wzbogacanie doświadczeń plastycznych; rozwijanie wyobraźni; rozwijanie małej motoryki.

EKSPERYMENTUJEMY…
- „Gdzie jest więcej” – zabawa badawcza
– Przygotuj kilka naczyń lub pojemników na wodę o różnych kształtach. Do jednego z nich wlej wodę i poproś o zaznaczenie jej poziomu flamastrem. Zachęć dziecko do przelewania wody do różnych naczyń i obserwowania, jak wysoko sięga. Zadawaj dziecku pytanie: „Gdzie jest więcej wody? Po każdej odpowiedzi zachęcaj do przelania wody z powrotem do pierwszego naczynia i sprawdzenia, czy ilość wody się zmieniła.
Cele: uświadomienie dziecku, że niezależnie od tego, jaki kształt ma pojemnik i jak wysoko sięga w nim woda, jeśli się jej nie doleje lub nie wyleje, wody jest cały czas tyle samo; zachęcanie do samodzielnego eksperymentowania, rozwija umiejętności matematycznych.

UDANEJ ZABAWY!
Edyta Turowska