Drogie Dzieci! Drodzy Rodzice!

Moi mili, dziś aktywnie czas spędzamy i wesoło się ruszamy. A następnie kucharzymy zdrowe dania przyrządzimy!

 

GIMNASTYKUJEMY SIĘ…

  • „Taniec dla dzieci – „Gumi Miś” – ćwiczenia gimnastyczne z elementami metody naśladowczej.

https://www.youtube.com/watch?v=oGJg1RSOof4

– Aktywnie spędźmy czas! Zachęcam całą rodzinę do udziału w gimnastyce z Gumi Misiem.

Cele: rozwijanie sprawności  i koordynacji ruchowej; rozwijanie pamięci ruchowej i aktywności ruchowej; rozwijanie reakcji ruchowej na sygnały słowne; wykorzystanie technologii multimedialnej.

 

ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY…

  • „Smaczne potwory” – zabawa tematyczna wg instrukcji obrazkowej.

 – Przygotuj dowolne owoce i warzywa (gotowe do spożycia). Poproś, aby dziecko podało ich nazwy, przeliczyło je, powiedziało, których owoców i warzyw jest więcej, a których mniej. Zachęć dziecko  do obierania, krojenia (za pomocą bezpiecznego noża) i układania z cząstek warzyw i owoców smacznych potworów. Wspólnie wymyślcie historię o każdym potworze, a na koniec zabawy zachęć dziecko do jego zjedzenia. Możecie się pobawić w rozpoznawanie warzyw, z których składa się smaczny potwór na podstawie węchu i smaku.

Cele: rozwijanie koordynacji ruchowej dłoni i palców; rozwijanie wyobraźni; zwrócenie uwagi na przestrzeganie zasad higieny i bezpiecznego korzystania z plastikowego nożyka; kształtowanie nawyków prozdrowotnych.

ROZWIJAMY WYOBRAŹNIĘ TWÓRCZĄ…

  • „Czarodziejskie wzory” – malowanie nitką wg instrukcji filmowej.

– Przygotuj stare czasopismo, kartki, farby plakatowe, miseczkę i sznurek długości około 20-30 cm. Złóż kartkę na pół. Poproś dziecko, aby cały sznurek zamoczyło w farbie (w miseczce), a następnie ułożyło na połowie kartki – jeden koniec sznurka musi wystawać poza kartkę, reszta sznurka może być ułożona dowolnie – im więcej zawijasów, tym lepiej. Sznurek przykryj drugą połową kartki i całość włóż między strony czasopisma. Poproś dziecko, aby pociągnęło za koniec sznurka i wyciągnęło go z kartki. Odszukajcie kartkę i zobaczcie, jaki wzór powstał. Możecie w ten sposób przygotować całą stronę kolorowych sznurkowych wzorów. A po wyschnięciu farby dorysować kredkami lub flamastrami wg własnej inwencji elementy, tak aby powstał obrazek.

Cele: wzbogacanie doświadczeń plastycznych; rozwijanie wyobraźni; rozwijanie małej motoryki.

EKSPERYMENTUJEMY…

  • „Gdzie jest więcej” – zabawa badawcza

 – Przygotuj kilka naczyń lub pojemników na wodę o różnych kształtach. Do jednego z nich wlej wodę i poproś o zaznaczenie jej poziomu flamastrem. Zachęć dziecko do przelewania wody do różnych naczyń i obserwowania, jak wysoko sięga. Zadawaj dziecku pytanie: „Gdzie jest więcej wody? Po każdej odpowiedzi zachęcaj do przelania wody z powrotem do pierwszego naczynia i sprawdzenia, czy ilość wody się zmieniła.

Cele: uświadomienie dziecku, że niezależnie od tego, jaki kształt ma pojemnik i jak wysoko sięga w nim woda, jeśli się jej nie doleje lub nie wyleje, wody jest cały czas tyle samo; zachęcanie do samodzielnego eksperymentowania, rozwija umiejętności matematycznych.

 

UDANEJ ZABAWY!

Edyta Turowska