Dnia 28 maja 2021 roku w naszym przedszkolu wodził prym kolor żółty – od odcieni kanarkowego, cytrynowego aż po musztardowy. Wszystko to odbyło się za sprawą ,,Żółtego czwartku” organizowanego w ramach Szkoły Promującej Zdrowie. Aby to jeszcze bardziej podkreślić oprócz żółtych elementów dekoracji w sali, każdy z nas miał też coś na sobie w tym kolorze. Ponieważ żółty był naszym królem kolorów, to nie zabrakło go również podczas zabaw.

Na początek wszystkie dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt. ,,Żółty jak słóńce, czyli czego możemy dowiedzieć się o barwie żółtej”. Dzięki prezentacji zapoznaliśmy się oraz przypomnieliśmy sobie nazwy żóltych warzyw i owoców. Dowiedzieliśmy się również, iż barwa żółta jest najczęściej wykorzystywanym kolorem w reklamach. Następnie wszystkie dzieci ochoczo zatańczyły z użyciem żółtych wstążek do utworu muzycznego ,,Słoneczko późno dzisiaj wstało”. Na naszym przedszkolnym ,,parkiecie” panowało istne ,,żółte szaleństwo” .

Kolejną naszą aktywnością tego dnia było wykonanie pracy plastycznej pt. ,,Słoneczna kraina”, którą dzieci ochoczo nawiązały do panującego tematu kompleksowego ,,Święta rodziny”. Wszyscy zgodnie uznaliśmy, iż ,,W żółtej krainie wiele kwiatów mamy, dlatego dla naszych rodziców w podzięce je składamy”. Ahhh cóż to wyszły za arcydzieła…. Były tak przepiękne, iż natychmiast zawisły w holu naszego przedszkola.

Tego dnia mieszaliśmy rownież barwy, dzięki czemu dowiedzieliśmy się ,,co potrafi barwa żółta”. Cały dzień był bardzo intensywny, pełen pozytywnej energii. Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością wyczekują następnego kolorowego dnia, a będzie to kolor czekoladowy 🙂