Dnia 28 maja b.r. w naszym przedszkolu odbył się żółty czwartek – wydarzenie realizowane w ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. Zgodnie z założeniami kolorowych czwartków tego dnia wszyscy w przedszkolu postarali się o żółte elementy ubioru, a działania dydaktyczno-wychowawcze skupiały się wokół koloru żółtego.

Na początku dzieci obejrzały prezentację multimedialną, pt. „Żółty jak słońce, czyli czego możemy się dowiedzieć o barwie żółtej”, dzięki której wzbogaciły swoją wiedzę o wiele ciekawostek, m.in. przyrodniczych. Następnie dzieci wykonały przepiękne motyle zauważając przy tym, jakie kolory powstają poprzez łączenie farby żółtej z innymi kolorami. Ponadto, przedszkolaki miały okazję wykonywać kwiaty z wykorzystaniem żółtej bibuły, uczestniczyć w zabawie ilustracyjnej do piosenki, pt. „Słoneczko późno dzisiaj wstało” i konstruować z żółtych klocków i darów froeblowskich.

Żółty czwartek podobał się wszystkim! Było ciepło, wesoło i optymistycznie, właśnie tak, jak być powinno w żółty dzień 🙂 Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć przedstawiających to wydarzenie 🙂