Dnia 25 marca w ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie” w naszym przedszkolu odbył się zielony czwartek. Biorąc pod uwagę to, że przywitaliśmy niedawno kalendarzową wiosnę kolor przewodni tego wydarzenia nie powinien nikogo dziwić – wiosną przecież wszędzie robi się zielono  Na początku dzieci obejrzały prezentację multimedialną, pt. „Zielono wkoło”, z której dowiedziały się wielu ciekawostek na temat barwy zielonej i jej występowania w przyrodzie i nie tylko. Następnie sadziliśmy zaszczepki kwiatów ozdobnych doniczkowych, co sprawiło dzieciom najwięcej radości, a przy okazji wzbogaciło naszą salę o jeszcze więcej zielonych akcentów.  Warto w tym miejscu nadmienić, że tydzień temu zorganizowaliśmy z przedszkolakami zielony ogródek, w którym znalazły się posadzone przez dzieci: cebule, ziemniaki, pietruszka i rzodkiewka, zasiane: rzeżucha, owies, różnego rodzaju zioła: majeranek, oregano, itp., a także wykonywaliśmy eksperyment z fasolą. Dzieci codziennie obserwują wzrost posadzonych roślin – rosną mali badacze, chciałoby się rzec 

Ponadto, podczas zielonego czwartku, dzieci tańczyły do utworu „Cztery pory roku – Wiosna” A. Vivaldiego z wykorzystaniem zielonych wstążek oraz układały zielone miasta z klocków lub darów froeblowskich, oczywiście w kolorze przewodnim.

Nie obyło się też bez zielonych akcentów podczas posiłków, niejeden amator zdrowego jedzenia pozieleniałby z zazdrości.  Co najważniejsze, dzieciom wszystkie aktywności bardzo się podobały, a zielone potrawy smakowały.