Po raz kolejny w ramach programu ,,Szkoła Promująca Zdrowie” w naszym przedszkolu zagościł kolorowy czwartek. Dnia 25 marca 2021 roku do obchodów tego święta przygotowały się dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola. Ubrani byliśmy na zielono, posiłki też miały kolor zielony, były zagadki oraz zabawy związane z barwą zieloną, a w sali zrobiło się bardzo kolorowo i przyjemnie.

Na początku zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną, pt. „Zielono wkoło”, z której dowiedziały się wielu ciekawostek na temat barwy zielonej i jej występowania w przyrodzie i nie tylko. Następnie wspólnie zatańczyliśmy do utworu A. Vivaldiego ,,Wiosna” z wykorzystaniem zielonych wstążek. Była to świetna okazja do rozwijania inwencji twórczej naszych przedszkolaków oraz do kształtowania słuchu, poczucia rytmu oraz estetyki ruchu.

Następnie wszyscy ochoczo przystąpiliśmy do zorganizowania naszego ,,Zielonego ogródka”. W którym sadziliśmy zaszczepki kwiatów ozdobnych doniczkowych. Dodatkowo założyliśmy swoją własną hodowlę szczypiorku, rzeżuchy oraz rzodkiewki. Na koniec wszyscy tworzyliśmy zielone budowle z klocków oraz darów Froebla.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia:)