Drogie Dzieci! Drodzy Rodzice!

Każdy dobrze o tym wie, że jeść zdrowo ważna rzecz. Na dokładkę ruch dodamy, kilka skłonów wykonamy.

ĆWICZYMY…

  • „Radosna wiosna – gimnastyka smyka” – zabawa ruchowa do piosenki.

– Wykonujcie ruchy wg instrukcji w piosence.

Cele: rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej; rozwijanie reakcji ruchowej na sygnały słowne i dźwiękowe; wytworzenie radosnego nastroju; wykorzystanie technologii komputerowej.

PRZYGOTOWUJEMY KANAPKI…

  • „Smacznego” – zabawa tematyczna: włączenie się w przygotowania posiłku z wykorzystaniem ugotowanego na twardo jajka, wyhodowanego szczypiorku i innych warzyw.

– Zachęć dziecko do pomocy podczas przygotowywania posiłku – smarowania chleba masłem za pomocą bezpiecznego nożyka (plastikowego, bez ostrych krawędzi), obierania ugotowanych warzyw lub jajek, krojenia ich na kawałki.

Cele: kształtowanie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania; przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu; zachęcanie do czynnego udziału w przygotowywaniu posiłków; wspieranie poczucia wartości dziecka; zwrócenie uwagi na przestrzeganie zasad higieny i bezpiecznego korzystania z plastikowego nożyka.

SKŁADAMY OBRAZEK…

  • „Puzzle z gazety” – składanie obrazka z części: naklejanie ilustracji na kartce z bloku.

– Przygotujcie razem stare czasopisma z ilustracjami, nożyczki, klej i kartki z bloku. Wybraną stronę z czasopisma naklejcie wspólnie na kartce z bloku. Następnie potnijcie obrazek na części. Zachęćcie dziecko do ich złożenia. Możecie zmieszać elementy z dwóch obrazków.

Cele: rozwijanie sprawności manualnych dłoni; kształtowanie spostrzegawczości wzrokowej; wdrażanie do bezpiecznego posługiwania się nożyczkami; porządkowanie miejsca zabawy.

UDANEJ ZABAWY!

Edyta Turowska