Drogie Dzieci! Drodzy Rodzice!

Krasnal Tadzio dziś Wam powie, że rysować każdy może, da instrukcję do zajączka i już jest wesoła łączka.

ĆWICZYMY…

  • „Malowanie buzi” – zabawa artykulacyjna.

– Rodzic opowiada historyjkę, dziecko naśladuje ruchy narządów artykulacyjnych ilustrując opowiadaną treść:

„Pan Języczek rozejrzał się po swoim domku (dziecko ma szeroko otwarte usta, język wykonuje kuliste ruchy po górnych i dolnych zębach). Czas na mały remont, przydałoby się malowanie. Przygotował cały potrzebny sprzęt, zgromadził farby i zabrał się do pracy. Najpierw pomalował sufit (przesuwaj język po podniebieniu w kierunkach przód – tył i na boki) na ładny niebieski kolor. Pomyślał, że sufit przypomina mu niebo, dlatego złotą farbą domalował gwiazdki (zaznacz punkty językiem na podniebieniu). Jedną ścianę pomalował na czerwono, drugą na zielono (przesuwaj językiem wewnątrz policzków), małe ściany przy oknach pomalował na żółto (przesuwaj językiem po wewnętrznej stronie zębów). Podłogę pomalował na brązowo (przesuwaj językiem po dnie jamy ustnej). Język z wielką radością obejrzał swoje dzieło, spoglądał raz w górę (czubek języka opieraj o górne zęby), raz w dół (czubek języka opieraj o dolne zęby). Cała buzia wyglądała pięknie.

POMOCE: ewentualnie lusterko dla dziecka.

Cele: rozwijanie sprawności narządów mowy, wdrażanie do uważnego słuchania i wykonywania poleceń; wytworzenie radosnego nastroju.

WYSZUKUJEMY…

  • „Znajdź różnicę” – praca z obrazkiem.

– Znajdź różnicę między dwoma obrazkami (zabawa występuje w dwóch wersjach).

Obrazki składają się z dwóch pozornie identycznych ilustracji. Różnią się jednak kilkoma elementami, które należy odnaleźć:

  1. Obrazek kolorowy – wyszukaj i zaznacz różnicę.
  2. Kolorowanka – wyszukaj różnicę, dorysuj i pokoloruj obrazek.

Cele: rozwijanie spostrzegawczości wzrokowej i koncentracji uwagi; rozwijanie sprawności manualnej; wykorzystanie technologii komputerowej.

https://www.e-kolorowanki.eu/kolorowanki-edukacyjne/roznice/

https://czasdzieci.pl/dodruku/id,233af-znajdz_roznice,do_druku,301046.html

RYSUJEMY…

  • „Rysować każdy może” – ćwiczenie grafomotoryczne.

Cele: rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej i sprawności manualnej; wzbogacanie doświadczeń plastycznych; wykorzystanie do zadania instrukcji w formie multimedialnej.

– Jak narysować zajączka? Kredka i Ołówek – rysuj z nami!   Krasnal Tadzio

https://www.youtube.com/watch?v=x8MtFu909cs

ŻYCZĘ WSZYSTKIM UŚMIECHU I RADOŚCI

Edyta Turowska