Dnia 18 maja b.r. dzieci z grupy IV uczestniczyły w spotkaniu online z przedstawicielką Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Podczas tego wydarzenia przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych i przydatnych informacji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zostały zapoznane m.in. z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, koniecznością jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, potrzebą noszenia przedmiotów odblaskowych w nocy, a także z tym jak ważne jest zachowanie ostrożności w stosunku do obcej osoby dorosłej, itp.

Dodatkowo dzieci dowiedziały się jak ważna jest znajomość własnego adresu zamieszkania oraz jak należy się zachować w różnych warunkach zagrożenia, np. ataku agresywnego psa i do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc w kryzysowej sytuacji, przy okazji utrwalając znajomość numerów alarmowych.

Podsumowując, spotkanie to było niezwykle kształcące i ciekawe dla dzieci, które z zaangażowaniem uczestniczyły w rozmowie z przedstawicielką Komendy Miejskiej Policji w Lublinie 🙂