DRODZY RODZICE!                      

W tym roku po raz kolejny udało nam się zakwalifikować do projektu „PRZEDSIĘBIORCZE DZIECIAKI”, dzięki czemu „Grupa 4” będzie miała okazję przeżyć mnóstwo przygód z przedsiębiorczością! Bardzo się z tego cieszymy, gdyż nie jest to tajemnicą, że nasze przedszkole wspiera wszelkie formy kreatywnego, twórczego rozwoju dzieci, a rozwijanie przedsiębiorczości dzieci to nowy, innowacyjny trend, ale jakże przydatny w życiu współczesnego, nowoczesnego małego Człowieka.                                                            

Projekt pt. „PRZEDSIĘBIORCZE DZIECIAKI” realizowany jest przez Miasto Lublin i Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Projekt „PRZEDSIĘBIORCZE DZIECIAKI” jest innowacyjny w skali całego kraju. Uczestnicy projektu – dzieci w wieku wczesnoszkolnym – mają szansę zdobyć wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, rozwijając przy tym tzw. kompetencje miękkie, m.in. umiejętność pracy w grupie, radzenia sobie ze stresem, wiarę we własne możliwości, kreatywność, zdolność do planowania i konsekwentnej realizacji przedsięwzięć.

Zajęcia z „przedsiębiorczości” odbywają się w piątki. Następne zajęcia odbędą się  w dniach: 16.04.2021r., 23.04. 2021r. jeżeli pandemia nie pokrzyżuje nam planów. Po każdym zajęciu dzieci otrzymują koperty z zadaniami do wykonania w domu. Zachęcamy do obserwowania zakładki „Przedsiębiorcze dzieciaki” na stronie internetowej przedszkola i do oglądania fotorelacji z zajęć studentek z dziećmi i nie tylko 🙂