Serdecznie Was Witam we wtorek!!!

Wtorek jest którym dniem tygodnia ?                                         
 Po wtorku będzie ……….. ………………          Przed wtorkiem był………………………

Przesyłam propozycje zabaw na dzisiejsze popołudnie.

Dzisiejsze popołudnie zaczniemy od znanej Wam już piosenki pt. „Skaczemy, biegniemy, ćwiczymy, tańczymy”- pamiętacie tą piosenkę. Zaproście do wspólnego śpiewania i zabawy rodziców, rodzeństwo.

Zaczynamy!

https://www.youtube.com/watch?v=OZTYeTEZ2wA    link do piosenki

„Czarodziejski woreczek” – zabawa dotykowa.

Drogi Rodzicu do woreczka wrzuć kilka przedmiotów znanych dzieciom – mogą to być małe zabawki, tak aby nikt ich nie widział (w przypadku braku woreczka można te rzeczy przykryć np. kocem lub ręcznikiem, włożyć do małej  poszewki na poduszki ).                                                                                             Drogie Dzieci, waszym zadaniem jest delikatnie włożyć ręce do worka nie patrząc  i odgadnięcie co tam jest w tym tajemniczym worku. Nazwę odgadniętego przedmiotu podzielcie na głoski, wskażcie pierwszą i ostatnią głoskę w słowie. Następnie z każdą nazwą odgadniętego przedmiotu ułóżcie zdanie.  Powodzenia!

Jakiej zabawki brakuje?- ćwiczenie percepcji wzrokowej.

Drogi Rodzicu ułóż zabawki  w szeregu. Poproś  dziecko, aby nazwało każdą zabawkę, policzyło zabawki za pomocą liczebników głównych i porządkowych. Następnie prosimy, aby dziecko odwróciło się tyłem do nas. W tym czasie chowamy najpierw jedną, później możemy 2 lub 3 zabawki. Po odwróceniu się dziecka do nas pytamy się, jakiej / której/ zabawki brakuje.

Mamo, tato ćwicz razem ze mną ! – zapraszam do wspólnych ćwiczeń.

Przesyłam link- propozycje zabaw z dziećmi. https://www.youtube.com/watch?v=ZvvewNwtu_c 


Gimnastyka to zabawa,
sport w przedszkolu,
ważna sprawa.
W górę ręce, w przód i w bok,
Skłon do przodu, przysiad, skok.
   

Na zakończenie zapraszam Was do wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką: rysowanie, malowanie, praca przestrzenna wykonana z pudełek po produktach spożywczych, itp. z wykorzystaniem materiałów posiadanych w domu pt.:  „Mój wymarzony dom”

Życzę miłej zabawy,  pozdrawiam pani Basia