Hej witam Was, chłopcy i dziewczynki!  

Witam Was w czwartek!                               

Macie wesołe minki!

Skaczemy, biegniemy, ćwiczymy, tańczymy” pamiętacie tą piosenkę. Zaproście do wspólnego śpiewania i zabawy rodzeństwo i  rodziców.

Zaczynamy!

Link do piosenki:  https://www.youtube.com/watch?v=OZTYeTEZ2wA 

Lubicie bawić się piaskiem?  A bawiliście się kaszą manną.

 Do dzisiejszych zabaw potrzebna nam będzie:

– taca,

–  kasza lub piasek, coś co macie państwo w dużych ilościach w domu 🙂

     / fajnie się rysuje w kaszy manny  /

– drobne zabawki, patyczki, klocki, makaron / cokolwiek mamy pod ręką /

– pędzelek

Dobrym miejscem do tej zabawy będzie – KUCHNIA, szybko będzie można ją posprzątać. Nie martwię się tym, że troszeczkę nabałaganicie. Przecież wiem, że bardzo lubicie sprzątać –  wycierać stoliki, zamiatać pod stolikami.    

1. ZABAWA  – Cienką warstwę kaszy manny rozsypcie na tacy. Następnie  fasolę, makaron, nakrętki, cokolwiek mamy pod ręką układamy na kaszy, łączymy je razem liniami, które rysujemy palcem. Można też łączyć na zasadzie odszukaj  i połącz w pary rozsypane przedmioty np.: dwa guziki razem, dwa kapsle, dwa auta itp.  

2.ZABAWA – Następna zabawa: rozsypujemy kolorowe patyczki lub wykałaczki  na tacy, następnie zasypujemy je kaszą i dmuchając przez słomkę lub bezpośrednio na kaszę odnajdujemy wybrany wcześniej kolor patyczka np. zielony czy żółty. Zamiast patyczków można ukryć pod kaszą kolorowy obrazek. Zadaniem dziecka podczas dmuchania   i stopniowego odkrywania kolejnych fragmentów tajemniczego obrazka będzie odgadnięcie co przedstawia ukryta ilustracja.

3. ZABAWA  – na tacy z rozsypaną kaszą rysujemy palcem, wykałaczką lub dmuchając przez słomkę wzory narysowane na kartkach, możemy napisać swoje imię. Takie odwzorowywanie to doskonałe przygotowanie dziecka do nauki czytani i pisania. Rysunki potrafią znikać, kiedy potrząsa się tacą.

4. ZABAWA – ostatni pomysł to obrazek na kartce w ciemnym kolorze. Rysujemy klejem różne wzory na kartce,  przykładamy do kaszy, powstaje nam piękna fakturowa dekoracja do dalszej pracy plastycznej i malowania.

Na zakończenie zachęcam Was do wysłuchania nowej piosenki, dziecięce hity!                                                                 

TANIEC ZYGZAK –link do piosenki https://www.youtube.com/watch?v=xm93WFJ7bNs&feature=emb_rel_end

Podobały Wam się  zabawy, jeśli tak to jest mi bardzo miło !!!

Bawcie się i śpiewajcie dziecięce hity!       

Pozdrawiam pani Basia