Dzień dobry, witam Dzieci i Rodziców w czwartek!

Na początek proponuję zabawę słowną- „K-o-t czy k-r-o-w-a?” , osoba dorosła dzieli wyrazy na głoski, natomiast dziecko musi powiedzieć jakie wyrazy usłyszało i wybrać ten który składa się z większej ilości, z mniejszej ilości lub z tylu samo głosek, np: k-o-z-a czy k-o-g-u-t, koza-4głoski, kogut- 5głosek proponowane wyrazy ( baran, koza, krowa,kot,kura,kogut, byk, owca, indyk).

„Droga mleka od krowy do kartonu” – układanie historyjki obrazkowej. Poniżej zamieściłam ilustracje na których zobrazowane są etapy produkowania mleka. Bardzo proszę zapoznajcie się z ilustracjami, ułóżcie w odpowiedniej kolejności i opowiedzcie historyjkę.

Zachęcam do obejrzenia filmu edukacyjnego – „Jak produkowane jest mleko?” link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=xJRi9ykdZP0

Kolejnym zadaniem na dziś będzie wykonanie eksperymentu, zamieniamy się w czarodziei i czarodziejki – wyczarujemy kolorowe mleko.
Do eksperymentu potrzebujemy: mleko, głęboki talerz, płyn do mycia naczyń, patyczki higieniczne, barwnik spożywczy. link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=stg9EYDGn4g

Pamiętajcie o umyciu rąk i posprzątaniu swojego miejsca pracy.

Udanego eksperymentu, pozdrawiam pani Gosia