Dzień dobry , witam serdecznie Dzieci i Rodziców

Czy zwierzęta mają swoją rodzinkę? Dziś się dowiemy !

Karmimy kurki,- zabawa oddechowa, do zabawy potrzebujemy: słomkę, papier kolorowy pocięty na małe kawałki oraz rysunek kury. Zabawa polega na przenoszeniu słomką ziarenek (papierowych) na kartkę z rysunkiem kury.

Rodzinki zwierząt – każdy ma swoją mamę i tatę. Wspólnie z rodzicami przeczytajcie nazwy zwierząt.

Szukamy rodziny – link do ilustracji: https://blizejprzedszkola.pl/kazdy-ma-swoja-mame-cz-2-pd,3,8044.html#
Do zabawy potrzebujemy: kartoniki z obrazkami zwierząt , koła w różnych kolorach wycięte z papieru kolorowego, dzwoneczek, klocki,
Dzieci budują obręcze z klocków – wiejskie zagrody dla rodzin zwierząt. Każde miejsce jest oznaczone kołem wyciętym z brystolu w innym kolorze gdzie trzeba będzie umieścić rodziny zwierząt:
− kogut, kwoka, pisklę – kolor niebieski
− krowa, byk, cielę – kolor brązowy
− klacz, ogier, źrebak – kolor szary
− kaczor, kaczka, kaczę– kolor pomarańczowy
− baran, owca, jagnię – kolor czarny
− kozioł, koza, koźlę – kolor różowy
− knur, locha, prosię – kolor zielony.
Na dywanie są rozłożone kartoniki, zwrócone do niego obrazkami (po jednym dla każdego dziecka). Na każdym kartoniku widnieje obrazek jednego zwierzęcia. Dzieci przemieszczają się w dowolnych kierunkach między kartonikami. Na dźwięk dzwoneczka podchodzą do najbliżej leżących kartoników, odwracają je, rozpoznają zwierzę i umieszczają zwierzęta zgodnie w wyznaczonym miejscu, zgodnie z ustalonym kolorem.

Liczymy rodziny zwierząt

Zapoznajcie się z poniższą ilustracją, nazwijcie rodziny zwierząt,policzcie rodziny zwierząt oraz ile zwierząt jest w każdej rodzinie.

Na zakończenie bawimy się plasteliną, ulepimy dziś zwierzątko według instrukcji czynnościowej, link do instrukcji : http://www.kreatywniewdomu.pl/2016/06/plastelinowe-love-zwierzaki-z-farmy.htm

Pozdrawiam, miłej zabawy, pani Gosia