Dzień dobry 🙂 Rozpocznijmy tydzień w dobrych humorach!

1. Lustro  

Na początek zapraszam do zabawy w lustro. Zaproście do niej rodziców lub rodzeństwo. Stajemy zwróceni twarzą do siebie. Jedna osoba jest lustrem. Zadaniem drugiej osoby z pary jest pokazywanie różnych gestów, ruchów, min. „Lustro” stara się dokładnie odzwierciedlić to, co pokazuje partner. Następnie zamieniamy się rolami.

2. Świąteczne porządki

Przyjrzyjcie się uważnie ilustracjom i powiedzcie, co one przedstawiają/co się na nich dzieje?

Pytania pomocnicze:

– Kogo widzisz na pierwszej ilustracji? (nadaj imiona dzieciom), Co oni robią?, Gdzie się znajdują?, Jak wygląda ten pokój? (opisz go – zachęcamy dzieci do używania zwrotów: po prawej/lewej stronie, między, pod, obok, itp.), Co robi mama?, Co robi tata?, Co robią dzieci? (można posłużyć się imionami nadanymi przez dziecko)

– Przyjrzyj się drugiej ilustracji. Gdzie wszyscy teraz robią porządki?, Jak wygląda ta kuchnia? (opisz ją), Co robi mama?, Co robi tata?, Co robią dzieci?

– Jak Ty pomagasz rodzicom w domu? W czym mogłabyś/mógłbyś jeszcze pomóc?

3. Układamy zdania

Nazwijcie przedmioty na obrazkach. Wskażcie głoskę, na którą nazwa każdego przedmiotu się zaczyna i na którą kończy. Ułóżcie zdania z przedstawionymi na ilustracjach przedmiotami.

4. Moje obowiązki domowe

Narysuj, w jaki sposób pomagasz rodzicom w domu lub jakie obowiązki mogłabyś/mógłbyś jeszcze mieć.

5. Ćwiczę w parze

Nic tak nie poprawia humoru jak ćwiczenia ruchowe w parze. Zaproście rodziców/rodzeństwo do ćwiczeń, które znajdują się w tym linku: https://www.youtube.com/watch?v=s7uBM3yu_bU

/Uwaga do rodziców! Na filmie zaprezentowane są przykładowe rodzaje ćwiczeń. Pamiętajmy, że ćwiczymy z dzieckiem we własnym tempie/

Miłej zabawy 🙂

Pozdrawiam

Monika Pastuszak