Drodzy Rodzice i dzielne przedszkolaki! Dziś przygotowałam dla Was porcję matematycznych zabaw! Jesteście gotowi? W taki razie zaczynamy!

,,Jeśli jesteś dziś szczęśliwy”

Na początek zapraszam Was do zabawy ruchowej. Kochani wszyscy razem klaszczemy w dłonie tak jak w piosence. https://www.youtube.com/watch?v=az7AZ2La6g4&vl=pl

Czy wszyscy są szczęśliwi?

Cyferki ze smokiem Edziem!

Kochane dzieci przypomnimy sobie dziś cyferki od 1 do 9. Ze smokiem Edziem jest super zabawa! https://www.youtube.com/watch?v=d8PGGKyLt0M

,,Jeden, dwa , trzy- teraz liczę ja potem Ty”

Kochani do tej zabawy będą nam potrzebne różne przedmioty (jakie znajdziecie w domu) można użyć np. kredek albo klocków. ( u mnie to będą kropki) Potrzebna będzie również kartka.. Będziemy teraz liczyć i porównywać liczebność elementów. Gotowi?

Rodzic rozkłada kredki na kartce przed sobą w ten sposób, żeby były ułożone w jednej linii, 5 kredek po lewej stronie, 5 kredek po prawej (jeśli trzeba, przypominamy dzieciom, która to jest lewa strona, a która prawa). Pyta dziecko ,,Ile jest kredek po lewej stronie?”, Ile jest kredek po prawej stronie?”, ,,Po której stronie jest więcej kredek?” TAK! PO LEWEJ STONIE I PO PRAWEJ JEST TYLE SAMO KREDEK!

Na koniec zachęcam do wykonania karty pracy!

Pozdrawiam Joanna Koza