Dzień dobry, zapraszam do wspólnej zabawy!

  1. Dzisiejszy zajęcia rozpoczynamy piosenka, którą bardzo dobrze znacie z przedszkola pt: „Głowa, ramiona, kolana, pięty”. Zaproście do zabawy rodzeństwo, rodziców.

 Jesteście już gotowi? To zaczynamy!

Link do piosenki https://www.youtube.com/watch?v=30BVfTvlsrE

Teraz czas na odpoczynek. Posłuchajcie krótkiego wierszyka. Wskazujcie poszczególne części ciała i  wykonujcie polecenia o których jest mowa w wierszu.     

Plecy z tyłu, brzuszek z przodu
Stopy w dole, głowa w górze,
Osiem kroczków zrób do tyłu,
Wtedy koło będzie duże.
Prostuj plecy, wciągnij brzuszek,
I na jednej poskacz nodze.
Cztery razy stuknij piętą
Potem udziądź na podłodze

2. Ćwiczenia z zakresu orientacji w schemacie ciała

-podnieś do góry rękę prawą i pomachaj nią,  – wyciągnij przed siebie rękę lewą, -złap się lewą ręką za prawe ucho.  – zakryj lewe oko prawą ręką,  – zakryj prawe oko lewą ręką itd

3. Ćwiczenia z zakresu położenia danego przedmiotu w odniesieniu do własnej osoby. Weźcie do ręki swoją ulubioną pluszową zabawkę.

– połóż zabawkę przed sobą, – połóż zabawkę za sobą, – połóż zabawkę po swojej prawej stronie, – trzymaj zabawkę  nad sobą, – połóż zabawkę po swojej lewej  stronie itp.

 4.Zabawa „Chodzenie pod dyktando”  

Zrób trzy kroki do przodu, dwa kroki w prawo, teraz trzy kroki w lewo, cztery kroki do tyłu, jeden do przodu, pięć w lewo, sześć w prawo (dzieci głośno liczą kroki i wykonują polecania).
Zamiana ról – dziecko dyktuje a rodzic wykonuje polecenia , (Ważne –  należy celowo się pomylić, aby dziecko to zauważyło i poprawiło nas.)

5. „Bajkowy obrazek”- wspomaganie orientacji kierunkowej względem innych przedmiotów

Przyjrzyjcie się uważnie tej ilustracji. Wymieńcie, co się na niej znajduje.

Porozmawiajcie Rodzice z dzieckiem na temat ilustracji określając, gdzie znajdują się poszczególne elementy względem innych np.  / poproście dziecko, aby wskazywało poszczególne elementy w trakcie waszego opowiadania/                                                                                            

– Dom znajduje się na środku obrazka.  – Nad domem świeci słońce. – Część słońca jest za chmurą. – Chmura zasłania słońce. – Po prawej stronie domu rośnie drzewo. – Pod drzewem po jego lewej stronie leży jabłko. – Jabłko leży po prawej stronie domu, między domem a drzewem. – Z lewej strony domu rośnie kwiatek. – Na kwiatku siedzi motyl.

Następnie zadajcie dziecku pytania dotyczące położenia poszczególnych elementów  w przestrzeni np. Gdzie jest motyl? Gdzie rośnie drzewo?  Po której stronie drzewa leży jabłko?

6.Mamo, tato ćwicz razem ze mną ! Na zakończenie zapraszam do wspólnych ćwiczeń gimnastycznych.  Link:https://www.youtube.com/watch?v=FacAJxiIzh4

Pozdrawiam, spotykamy się w poniedziałek Pani Basia