Drogie Dzieci! Drodzy Rodzice!

W poniedziałek witam Was! Na zabawę nadszedł czas. Dziś wystawę urządzimy z rolki, którą upiększymy.

ĆWICZYMY I ŚPIEWAMY…

  • „My jesteśmy żabki” – zabawa ruchowa do piosenki; wykorzystanie utworu multimedialnego.

https://www.youtube.com/watch?v=bSvnVcfC3-s

Cele: Zapoznanie ze słowami i melodią piosenki. Rozwijanie słuchu, poczucia rytmu i pamięci. Wytworzenie radosnego nastroju.

CHODZIMY POD DYKTANDO…

  • „Ciepło zimno” – zabawa dydaktyczna z wątkiem matematycznym.

– Wybierz niewielką zabawkę dziecka i ukryj ją w pokoju lub w mieszkaniu. Zachęć dziecko do odszukiwania zabawki – mów „ciepło”, gdy dziecko się zbliża do miejsca ukrycia przedmiotu lub „zimno”, jeśli się od niego oddala. W drugiej części zabawy możesz zaproponować zamianę ról  – tym razem dziecko ma schować zabawkę i naprowadzić Cię na nią słowami  „ciepło” lub „zimno”.

Cele: Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i reagowania na umówione hasło. Kształtowanie wyobraźni i poruszania się w przestrzeni.

JESTEŚMY KREATYWNI…

  • „Stworki z rolki” – zabawa plastyczno – konstrukcyjna.

– Przygotujcie: rolki po np. papierze toaletowym, kartki z kolorowego papieru, gazety, guziki, wełnę, wstążki, klej, plastelinę, farby, itp. (po prostu to co posiadacie w domu).

– Drodzy Rodzice zachęćcie dzieci do zabawy. Oklejacie, doklejacie, malujcie, itd. ZRÓBCIE STWORKI ZE SWOJEJ ROLKI!

Cele: Rozwijanie kreatywności i wyobraźni. Wzbogacanie doświadczeń plastycznych. Zagospodarowywanie przestrzeni własnymi pomysłami konstrukcyjnymi. Wdrażanie do porządkowania miejsca zabawy.

PRZEPIS NA KLEJ Z MĄKI do miski wlewamy pół szklanki wody, dodajemy jedną czubatą łyżkę mąki ziemniaczanej, jedną czubatą łyżkę mąki pszennej i łyżeczkę soli. Całość mieszamy, aby nie było grudek, a następnie dolewamy szklankę wrzątku, cały czas mieszając. Po ostudzeniu klej jest gotowy.

A TO STWORKI Z MOJEJ ROLKI ! 🙂

Wesołej i twórczej zabawy!

Edyta Turowska