Dziękujemy Panu Jezusowi za pokarm

Moi Drodzy

Przeżywamy właśnie piękny miesiąc maj, w którym modlimy się do Maryi. Rozejrzyjcie się wokół – co widzicie? Wszędzie zakwitły kwiaty! W ogródkach, na drzewach, na łąkach… Wszystko pachnie i zachwyca nas kolorami.

Ale czy wiecie po co są kwiaty? Oczywiście po to, abyśmy mogli cieszyć się pięknem świata. Ale nie tylko – kwiaty na drzewach, gdy przyjdzie czas, przemienią się w owoce. Kwiaty w ogrodzie, gdy przekwitną, dadzą nowe nasiona. I my ponownie będziemy mogli cieszyć się dobrocią Pana Boga. Stworzył dla nas taki mądry świat.

Ban Bóg stworzył dla nas rośliny wydające owoce, żebyśmy mogli je jeść i żyć. Jednak to nie wszystko. Najważniejszym jedzeniem dla człowieka jest komunia święta. Przygotowuje się ją z mąki i wody, ale najbardziej wyjątkowe jest to, że  w czasie Mszy Świętej ksiądz w modlitwie prosi Pana Jezusa, żeby przyszedł do tych małych opłatków komunii. W ten sposób każdy, kto zje taki opłatek, przyjmuje Pana Jezusa jako swój pokarm. Dzięki temu zostaje nakarmiona nasza dusza.

Kochani, podziękujmy Panu Jezusowi, że staje się naszym pokarmem i dzięki temu możemy wierzyć, kochać i żyć w przyjaźni z Panem Bogiem

DZIĘKUJĘ CI

Do miłego zobaczenia

Pani Magda od religii