W dniach 6-7 października 2017 roku w Lublinie odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Freblowska pt.: „Kreowanie nowej rzeczywistości edukacyjnej” dla dyrektorów i nauczycieli przedszkoli i szkół zorganizowana przez Froebel.pl.

W ramach konferencji w wybranych lubelskich przedszkolach odbyły się poranki freblowskie podczas których nauczyciele mieli okazję obserwować zajęcia z przedszkolakami prowadzone według koncepcji F.Froebla.

W naszym przedszkolu zajęcia te poprowadziły nauczycielki: Katarzyna Barszcz i Anna Aftyka – Nankiewicz. Oprócz nauczycieli z naszego rodzinnego miasta naszymi gośćmi były nauczycielki m.in. z Kołobrzegu czy Poznania.

W dalszej części  konferencji uczestnicy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Edukatorów froeblowskich, które zostały zorganizowane w Lubelskim Parku Naukowo – Technologicznym,a także mieli okazję wysłuchać niezwykle ciekawych i inspirujących wykładów prowadzonych przez prelegentów m.in. panią profesor dr hab. Edytę Gruszczyk – Kolczyńską. Wszyscy opuściliśmy salę konferencyjną z głową pełną nowych pomysłów i inspiracji 🙂

Na zakończenie odbyła się uroczystość rozdania Certyfikatów Froeblowskich dla przedszkoli, które wręczył prezes Froebel.pl – pan Rafał Iskra.