Drogie Dzieci! Drodzy Rodzice!

Moi mili posłuchajcie dziś gazety poszukajcie albo może nawet dwie? Ile trzeba? Któż to wie?!

ĆWICZYMY …..

„Celujemy do kosza”

  1. Zabawa ruchowa z elementem rzutu: ustawiamy kosz (miskę, pudełko, itp.) w dowolnej odległości, wyznaczamy metę (np. brzeg dywanu) następnie wcześniej przygotowane kule z gazety rzucamy do kosza. Możemy zrobić zawody „Kto najwięcej wykona rzutów celnych?!”
  2. Zachęć dziecko do policzenia kul i pogrupowania – kule małe, kule duże.

Cele: doskonalenie precyzji rzutu; kształtowanie umiejętności klasyfikowania i liczenia;  wytworzenie radosnej atmosfery.

UWAGA! Przed zabawą przygotujcie różnej wielkości kule z gazety.

ODGADUJEMY…

„Czarodziejski worek”

Zabawa polega na rozpoznawaniu i nazywaniu przedmiotów za nim wyciągniemy je z worka (można użyć torby, siatki, itp.). Po wyciągnięciu      z worka określamy do czego służą poszczególne przedmioty np. klocek do budowania, szczotka do czesania, piłka do turlania, itd.

Cele: rozwijanie zmysłu dotyku; zdobywanie doświadczeń sprzyjających stosowaniu określeń dotyczących poszczególnych przedmiotów.

UWAGA! Nie podglądamy, możemy zamknąć oczy lub zawiązać je szalikiem, chustką.

WYDZIERAMY, WYKLEJAMY…

„Bazie”

Przygotujcie potrzebne przybory. Następnie wydzierajcie elementy do pracy („gałązki, bazie kotki”).

Naklejcie „gałązki”  i „bazie” na karton.

PRZYBORY – gazeta, klej, szary papier lub tektura, kartka papieru.

Cele: rozwijanie sprawności manualnej palców, dłoni i nadgarstka; wzbogacanie doświadczeń plastycznych; wdrażanie do porządkowania miejsca zabawy.

PRZEPIS NA KLEJ Z MĄKI do miski wlewamy pół szklanki wody, dodajemy jedną czubatą łyżkę mąki ziemniaczanej, jedną czubatą łyżkę mąki pszennej i łyżeczkę soli. Całość mieszamy, aby nie było grudek, a następnie dolewamy szklankę wrzątku, cały czas mieszając. Po ostudzeniu klej jest gotowy.

UWAGA! Namawiam do zbierania prac. Po powrocie do przedszkola zrobimy piękną wystawę.

Życzę udanej zabawy!
Edyta Turowska