Drogie Dzieci! Drodzy Rodzice!

Dzisiaj każda mama jest zadowolona bo piękne korale dziecko jej wykona.

ĆWICZYMY…

  • „Niedźwiadki” – zabawa ruchowa.

– Rozłóżcie na podłodze koc, który będzie „gawrą” niedźwiadków. Dziecko to niedźwiadek, które porusza się na czworaka, „spaceruje po lesie”. Na hasło prowadzącego: Niedźwiadki do gawry, niedźwiadki do domu dziecko chowa się pod kocem. Na hasło : Niedźwiadki na spacer dziecko wychodzi z „gawry” i spaceruje (czworakuje) po „lesie”.

– Zamieńcie się rolami. Teraz Państwo są „niedźwiadkami”.

– Co to jest gawra?

GAWRA – zimowe legowisko niedźwiedzi, wykrot leśny lub jaskinia w miejscu niedostępnym i ukrytym. Jest to też miejsce, w którym na świat przychodzą młode niedźwiedzie. Legowisko dzienne niedźwiedzia nazywane jest barłogiem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gawra

Cele: rozwijanie sprawności ruchowej w zakresie czworakowania; rozwijanie szybkiej reakcji ruchowej na sygnały słowne.

ROZWIJAMY WYOBRAŹNIĘ…

  • „Zgadnij co mam na myśli” – zabawa rozwijająca dziecięcą wyobraźnię i logiczne myślenie.

– Wybierz jeden przedmiot z otoczenia, następnie opisz jego wygląd i funkcję tak, żeby dziecko mogło odgadnąć, o co chodzi np. „Jest niewielki, zielony, stoi na półce, można do niego nalać wody (wazonik). Możecie zamienić się rolami.

NAWLEKAMY…

  • „Korale dla mamy” – praca plastyczno – konstrukcyjna z wykorzystaniem makaronu z otworami, wstążki lub sznurka oraz instrukcji obrazkowej.

– Przygotujcie makaron, który ma otwór w środku, np. rurki (penne), sznurek lub wstążkę, nożyczki. Nawlekajcie makaron na sznurek. Z makaronu zróbcie korale oraz bransoletkę.

Cele: rozwijanie koordynacji wzrokowo ruchowej; uczenie się czerpania radości z możliwości dawania przygotowanych upominków; rozwijanie inwencji twórczej; wdrażanie do porządkowania miejsca zabawy.

UDANEJ ZABAWY!

Edyta Turowska